Porady dotyczące decyzji: Jak podejmować lepsze decyzje o swojej przyszłościW tej chwili masz wspaniałe życie. Jesteś szczęśliwy i kochasz swoich przyjaciół i rodzinę. Ale coś czuje, że brakuje. Przyszłość czuje się jak mglista droga z pytaniami bez odpowiedzi i niekończącymi się możliwościami. Jak spędzisz resztę swojego życia? Jaka kariera może dać ci spełnienie? Czy są inne rzeczy, które chcesz odkryć, zanim się ustatkujesz? Na szczęście nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć myśleć o swojej przyszłości. Dobra decyzja może zmienić całe Twoje życie na lepsze, ponieważ nie chodzi tylko o to, która praca oferuje najwyższą pensję lub która ma więcej dni urlopu. Chodzi o zidentyfikowanie swoich pasji, ocenę swoich mocnych stron i znalezienie kariery, która sprawi, że będziesz szczęśliwy.

Nie bój się zmienić kursu

Jeśli studiujesz jakiś przedmiot, bo to jest to, co zawsze chciałeś robić, to świetnie. Ale jeśli przestaniesz się tym pasjonować, musisz być w stanie zmienić kurs. Twoje cele w życiu - i sposób, w jaki je osiągasz - nie są ustalone w kamieniu. Mogą się zmieniać w miarę jak będziesz się rozwijać i uczyć więcej o sobie. To jest OK, aby zmienić zdanie o tym, co chcesz zrobić ze swoim życiem. To normalne i zdarza się każdemu. Jeśli nie jesteś pewien, jak postępować, istnieje wiele sposobów, aby pomóc sobie.

  • Możesz porozmawiać z doradcą, dołączyć do grupy, która spotyka się regularnie lub po prostu wypisać swoje myśli i uczucia Znajomość swoich wartości jest kluczową częścią procesu podejmowania decyzji.
  • Pomaga ci to określić, co jest dla ciebie ważne, co może pomóc zawęzić opcje. Wartości mogą być czymkolwiek, od poznawania nowych kultur do bycia blisko rodziny.

Sztuką jest dowiedzieć się, które wartości są naprawdę ważne dla Ciebie. W przeciwnym razie możesz skończyć wybierając ścieżkę, która nie jest dla ciebie odpowiednia. Istnieje wiele sposobów na odkrycie swoich wartości. Możesz na przykład napisać dziennik o tym, co wydaje Ci się ważne lub usiąść do rozmowy z przyjacielem. Niezależnie od tego, jaką metodę (metody) wybierzesz, ważne jest, abyś był otwarty na nowe pomysły i pozwolił sobie na zmiany.

Określ swoje mocne strony

Najlepszym sposobem na znalezienie satysfakcjonującej kariery jest zbadanie swoich mocnych stron. Możesz mieć ogólne pojęcie o swoich mocnych stronach - jak, powiedzmy, kreatywność lub umiejętność rozwiązywania problemów - ale jeśli nie znasz ich na tyle dobrze, by zastosować je w rzeczywistych sytuacjach, nie przydadzą ci się. Pierwszym krokiem jest zidentyfikowanie swoich mocnych stron, a drugim zastosowanie ich w rzeczywistych sytuacjach.Zadawanie pytań to kolejny doskonały sposób na zbadanie swoich opcji. Dlaczego chcesz zostać lekarzem? Co podoba ci się w tej pracy? Co jest najlepszą częścią życia w mieście? Zadawanie pytań pomaga Ci odkryć swoje pasje, styl życia i marzenia. Pomaga również rozmawiać o nich z innymi, co może pomóc w sprecyzowaniu swoich celów. Nie zadawaj pytań tylko o swoją przyszłość.