5 podstawowych hacków komputerowych, które ułatwią ci życieProste sztuczki, które mogą zaoszczędzić czas i pieniądze, wyciągnąć cię z trudnej sytuacji, a nawet uratować ci życie. To są te hacki, które chcielibyśmy poznać wcześniej. Nie pomyślałbyś, ale komputery i inne urządzenia cyfrowe mają wiele ukrytych failsafes i tajnych funkcji, które nie są oczywiste na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości istnieje wiele prostych hacków komputerowych, które można wykorzystać na swoją korzyść, jeśli wiesz, gdzie szukać. Niezależnie od tego, czy chcesz obejść ograniczenia bezpieczeństwa strony internetowej, czy po prostu usprawnić swój przepływ pracy, te sztuczki mogą pomóc Ci osiągnąć prawie wszystko przy minimalnym wysiłku.

Zmień sposób działania swojej klawiatury

Większość ludzi z PC nie wie o tym, ale twoja klawiatura jest pełna skrótów, które sprawiają, że twoje życie jest bardziej wydajne. Na przykład możesz użyć klawisza F9 w programie Excel, aby ukryć wszystkie swoje arkusze, a następnie ponownie nacisnąć F9, aby je przywrócić. Możesz również użyć klawisza F1, aby przejść do sekcji pomocy dowolnego programu, klawisza Esc, aby zrezygnować z programu, oraz klawisza Tab, aby poruszać się między polami. Sama zmiana sposobu działania klawiatury może zaoszczędzić Ci wiele godzin tygodniowo.

Ukryj niechciane pliki

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że można ukryć pliki na komputerze, aby nie były widoczne dla innych. Możesz na przykład ukryć swoje zeznania podatkowe lub inne osobiste dokumenty, których nie chcesz, aby inni widzieli. Jest to przydatne, jeśli pracujesz w środowisku biurowym, gdzie inne osoby mają dostęp do Twojego komputera. Zamiast usuwać plik, możesz go po prostu ukryć, aby nikt nie wiedział, że istnieje. Możesz również użyć tego do ochrony siebie w Internecie, gdzie znacznie łatwiej jest przypadkowo kliknąć na coś, czego nie chcesz.

Zrzut ekranu bez naciskania przycisku PrintScreen

Jeśli jesteś podobny do mnie, robisz wiele zrzutów ekranu podczas przeglądania stron internetowych. Niestety, komputery mają limit liczby zrzutów ekranu, które możesz wykonać w ciągu jednego dnia. Jeśli przekroczysz tę liczbę, otrzymasz komunikat o błędzie. Jeśli korzystasz z komputera, który dzielisz z innymi osobami, dobrym pomysłem może być unikanie naciskania przycisku PrintScreen, ponieważ zapisuje on zrzuty ekranu w dokumentach. Może to być problem, jeśli masz dużo wrażliwych informacji na swoim komputerze.

Zablokuj swój komputer hasłem

Jeśli pracujesz we wspólnym środowisku biurowym i musisz zapewnić bezpieczeństwo swojemu laptopowi, możesz zablokować go hasłem, aby tylko Ty mógł się do niego zalogować. Jeśli chcesz zablokować komputer za pomocą hasła, przejdź do swoich ustawień i wybierz opcje logowania. Kliknij na opcje logowania, zaznacz obok hasła i wprowadź hasło, jakiego chcesz użyć. Jeśli masz wrażliwe informacje na komputerze, może to być dobry sposób, aby zachować bezpieczeństwo, jednocześnie pozwalając sobie na szybki i łatwy dostęp do komputera.