Dlaczego Pole Dancing jest najlepszym treningiem, który poprawi Twoją kondycjęPole dance jest często postrzegany jako aktywność tylko dla osób zainteresowanych zostaniem striptizerką lub tancerką egzotyczną. Jednak jest tak wiele więcej do tej formy tańca niż spotyka się z oczu. Oprócz tego, że jest to doskonały sposób, aby poprawić swoją siłę i elastyczność, pole dance okazał się również jednym z najbardziej korzystnych procedur treningowych można zrobić w domu. W rzeczywistości, badania wykazały, że tak mało jak 20 minut treningu na biegunie raz w tygodniu może znacznie poprawić swoją ogólną siłę i napięcie mięśni.

Jakie mięśnie ćwiczy pole dance?

Pole dance jest jedną z najbardziej efektywnych i wydajnych form ćwiczeń. Udowodniono, że jednogodzinna sesja pole dance pozwoli spalić około 400 kalorii - tyle samo co przebiegnięcie 10k! Istnieje wiele teorii na temat tego, dlaczego pole dance jest tak wspaniałym treningiem.

  • Po pierwsze, ciągłe przesuwanie stóp i ciężaru ciała zapewnia świetną formę treningu oporowego. To zwiększa siłę i wytrzymałość mięśni.
  • Po drugie, powtarzalny ruch ramion i tułowia to również doskonałe ćwiczenia oporowe, które tonują górną część ciała.

Co więcej, ciągłe przesuwanie i skręcanie bioder, nóg i mięśni rdzenia zapewnia doskonały trening aerobowy. Najlepsze jest to, że nie trzeba złamać potu lub czuć się wyczerpany po treningu pole dance jak po biegu lub jazdy na rowerze. To dlatego, że jak twoje tętno wzrasta podczas pole dance, uwalniasz również endorfiny, które sprawiają, że czujesz się szczęśliwy, zrelaksowany i spokojny. W rzeczywistości jest to jeden z wielu powodów, dla których pole dance stał się tak popularnym hobby dla ludzi w każdym wieku i poziomów sprawności. Jest to świetny sposób, aby uzyskać w kształcie, poznać nowych ludzi i dobrze się bawić! Jakie mięśnie ćwiczy pole dance? Pole dance jest świetnym treningiem całego ciała, który ćwiczy wszystkie główne mięśnie. Przede wszystkim pracuje nad rdzeniem, ramionami, udami i biodrami.

Pole dance poprawia kondycje

Jak widzisz, pole dance jest nie tylko świetny dla poprawy kondycji, ale może również pomóc Ci zbudować pewność siebie. Ponieważ jest to tak dynamiczna aktywność, zwiększysz również swoją elastyczność i koordynację. Nie wspominając, jest to świetny sposób na nawiązanie nowych znajomości i zbudowanie sieci wsparcia. Niekoniecznie musisz dołączyć do klasy pole dance, aby skorzystać z jego wielu korzyści zdrowotnych. Można to łatwo zrobić w zaciszu własnego domu. Można nawet kupić tani biegun za około 40 dolarów i zrobić to w zaciszu własnego domu bez niczyjej wiedzy. Aby uzyskać najlepsze wyniki, należy spróbować zrobić około 20-30 minut pole dance kilka razy w tygodniu. Upewnij się, aby rozgrzać się przed rozpoczęciem i ochłodzić po zakończeniu.