Jak wybrać najlepszą pralkę dla swojego domuPoszukiwanie najlepszej pralki to trudne zadanie. Jest tak wiele marek i modeli do wyboru, z różnymi funkcjami i cenami. Niektóre z nich mają potężne silniki, zaawansowane technologie i aplikacje; podczas gdy inne mają małą powierzchnię, chowane wieszaki i oszczędzają czas. Od czego więc zacząć? Nie chodzi tylko o wybranie najbardziej przystępnego lub najdroższego modelu; chodzi o znalezienie odpowiedniego typu pralki, który spełni Twoje potrzeby. Czy mieszkasz w mieszkaniu lub domu z pralnią lub condo z pralnią na miejscu, jest idealna pralka dla Ciebie. Jeśli myślisz o zakupie nowej pralki w najbliższym czasie, ale nie wiesz, którą z nich zdobyć, oto kilka wskazówek, jak wybrać najlepszą pralkę dla swojego domu.

Decyduj się na budżet

To pierwszy krok przy każdym zakupie, niezależnie od tego, czy chodzi o samochód czy lodówkę. Niektórzy producenci podadzą szacunkowy przedział cenowy dla swoich pralek, ale dokładna cena będzie zależała od modelu, funkcji i sprzedawcy. Istnieje wiele rodzajów pralek, o różnych cenach. Ogólnie rzecz biorąc, pralki ładowane od przodu są droższe niż ładowane od góry, a modele wysokiej klasy są droższe niż modele standardowe.

Przy zakupie pralki nie zapomnij dodać kosztów instalacji i podłączenia, a także wszelkich opłat za instalację lub podłączenie, które mogą być wymagane.

Co jest dla Ciebie najważniejsze?

Pralki ładowane od przodu znane są z większej pojemności, dłuższych cykli i doskonałego czyszczenia. Jeśli masz dużą rodzinę, zwierzęta domowe z niechlujnym futrem lub robisz dużo mocno zabrudzonej bielizny, ładowarka czołowa może być najlepszym rozwiązaniem. Większość ładowarek czołowych ma większą pojemność niż ładowarek górnych, niektóre mają do 12 funtów lub więcej pojemności. To może być pomocne, jeśli masz dużą rodzinę lub lubisz robić duże ilości prania na raz.

Top-loaders, z drugiej strony, są znani dla ich małego śladu i niskiego kosztu. Jeśli mieszkasz w małym domu lub mieszkaniu, lub nie chcesz dodatkowych kosztów lub dłuższych czasów cyklu ładowacza czołowego, ładowacz górny może być odpowiednią pralką dla Ciebie.

Większe nie zawsze jest lepsze

Niektóre pralki ładowane od przodu mają dużą pojemność, inne - mniejszą. Jeśli więc szukasz urządzenia o dużej pojemności, upewnij się, że porównujesz jabłka z jabłkami, a nie jabłka z pomarańczami. Przy porównywaniu ładowarek czołowych i ładowarek górnych należy pamiętać o jednej rzeczy - wysokości urządzenia. Jest to ważne do rozważenia, jeśli masz niższy sufit w pralni lub małą pralnię.

Szerokość i głębokość maszyn może również zrobić różnicę w ilości miejsca, które zajmuje w pralni. Upewnij się, że zmierzysz swoją przestrzeń i porównasz wymiary różnych pralek przed podjęciem decyzji.