Google Analytics a skuteczne pozycjonowanie stron

Czym jest Google Analytics?

Google Analytics jest rozwiązaniem dla firm. Jego zakres obejmuje analitykę sieci zapewniając precyzyjny wgląd do ruchu w witrynie oraz skuteczne działania marketingowe. Elastyczne, zaawansowane i proste w użyciu funkcje umożliwiają przeglądanie oraz analizowanie danych na temat ruchu w całkowicie nowy wygodniejszy sposób.

Dzięki statystykom Analyticsa można tworzyć niesamowicie precyzyjnie kierowanie reklamy, wzmocnić podejście marketingowe oraz projektować strony internetowe generujące więcej konwersji.

Jednym słowem – narzędzie jest darmowe, ma niesamowite recenzje i naprawdę warto go używać.

Dzięki precyzyjnym analizą można skutecznie przewidzieć dalszy rozwój witryny i przeprowadzić skuteczne pozycjonowanie. Poza tym trzeba zainstalować i samemu się przekonać. Skuteczne pozycjonowanie to skuteczne działanie z dobrą analizą statystyk.

Zalety Google Analytics

  • Narzędzie Google Analytics monitoruje raporty i automatycznie wysyłać alarmy o obszernych zmianach w ruchu danych.
  • Wydziela i analizuje podzastawy ruchu za pomocą interaktywnego szybkiego narzędzia tworzenia segmentów. Sam interface jest przyjemny i wygodny w użyciu.
  • Wszystkie potrzebne dane można uporządkować w dowolny sposób za pomocą raportów niestandardowych, elastycznego interfejsu API i zmiennych odbiegających od standardów. Użytkownik sam może decydować jak ma wyglądać jego raport i dostosować go pod siebie
  • Śledzi kampanie słów kluczowych, sprawdza wyniki dotyczące lojalność i czasu spędzonego na stronie oraz identyfikuje źródła odwiedzin.
  • Potrafi śledzić sprzedaż oraz konwersje. Mierzy cele strony pod względem wcześniej zdefiniowanych progów parametrów.
  • Śledzi telefony komórkowe obsługujące internet, czyli mobilne witryny oraz aplikacje internetowe.
  • Potrafi Integrować informacje biznesowe i tworzy aplikacje korzystające z danych Google Analytics.

Tyle plusów powinno wystarczyć, aby zachęcić użytkowników internetu do korzystania z tego narzędzia.