Czy dodawarki do katalogow sa nadal skuteczne

Jest spór co do tego, czy dodawarki do katalogów są jeszcze skuteczne. Na chwilę obecną ,gdy większość źródeł linków jest bardzo słabej jakości jest to znaczne pytanie. Przede wszystkim z tego też punktu widzenia, iż de facto dodawarki do różnego rodzaju katalogów także będziemy musieli w odpowiedni sposób ustawić. Jeśli będziemy chcieli skorzystać z gotowej listy to warto ją i tak samemu potwierdzić, gdyż w ten sposób będziemy pewni co do tego, iż prezentuje odpowiedni poziom na wszystkich katalogach.

Jeśli choć jeden z nich jest słabej jakości to warto się zastanowić nad tym, czy w ogóle warto jest je kupować. Jeśli nie będzie warto to z pewnością dodawanie do katalogów niewiele nam pomoże. Co więcej, warto też pamiętać, iż gdy idzie o katalogi to istnieje wiele ich rodzajów. Jeśli nie będą tematycznie powiązane z naszą stroną to sam efekt także może być bardzo słaby.

Nie w każdym przypadku jest to dla nas dobra metoda, która w odpowiedni sposób przedstawiona będzie dobrym rozwiązaniem. Czasem po prostu różnego rodzaju dodawarki mają aktualną listę różnych stron internetowych na których można zamieszczać linki. Niestety, ale najczęściej tego typu działania są w ogóle nie skuteczne. Istnieje na stronie więcej informacji duża szansa w takim wypadku, że po prostu dostaniemy bana na stronie. Co więcej, trzeba tez podkreślić, iż odpowiednie podejście do wszystkich z tym związanych kwestii jest niezwykle ważne. Różnica pomiędzy dodawaniem do katalogów z dobrych źródeł, a złych źródeł jest ogromna. Google bardzo szybko wyłapuje, te strony, które w głównej mierze bazują na złych źródłach a potem chcą w ten sposób prowadzić strony internetowe.

Niestety, ale za każdym razem trzeba balansować pomiędzy skutecznym pozycjonowaniem, a z drugiej strony pomiędzy narażaniem się na bana od Google. Jest to trudne zadanie, które wymaga nie lada praktyki oraz doświadczenia w zakresie pozycjonowania stron www.